ZŠ s MŠ Veľký Slavkov

plagát

Profil školy

Vízia školy

Chceme byť školou, ktorá bude príťažlivá pre deti aj ich rodičov, ktorá poskytuje svojim žiakom základné vzdelávanie v rámci celoživotného vzdelávania a ktorá pripravuje žiakov pre ďalšie štúdium i pre život v novej otvorenej Európe. Chceme byť školou, ktorá pre žiakov zabezpečí ich osobnostný rast a pre svojich zamestnancov perspektívu a motiváciu k svojmu ďalšiemu profesijnému rastu.

Poslanie školy

Popisuje pohľad na súčasné a budúce aktivity školy, čo škola chce a kam mieri. Snažíme sa  školu premeniť na miesto, kam budú deti radi chodiť a kde sa môžu každý deň niečo nové naučiť. Vzdelávať a vychovávať  deti tak, aby sa stali v múdrymi, dobrými, pracovitými, starostlivými, priateľskými, zdravými, celoživotne sa vzdelávajúcimi a šťastnými ľuďmi. V spolupráci s rodičmi detí a miestnou komunitou vytvárať podmienky pre ich rozvoj.

Strategické ciele školy

1. Udržiavať vysokú úroveň vzdelávania a znižovať priepasť medzi súčasnými potrebami   spoločnosti a koncepciou vzdelávania v digitálnom veku - pracovať s modernými informačnými technológiami.
  2. Podporiť osobnosť, záujem a talent každého dieťaťa a žiaka

3. Skvalitňovať edukačný  proces prostredníctvom rozvíjania kľúčových kompetencií žiakov.

4. Vybudovať modernú školu 21. storočia.
  5. Posilniť motiváciu učiteľov a podporiť ich profesionálny a osobnostný rast.

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne

Sviatok a výročie

Meniny má Daniel, Dan, Dalina

Pranostika na akt. mesiac

Keď na začiatku júla prší, malo by štyridsať dní pršať.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:4:56

Slnko zapadá:20:34

„Začiatkom a koncom našej didaktiky nech je hľadať a nachádzať spôsob, podľa ktorého by učitelia menej učili, ale žiaci sa viac naučili, aby bolo v školách menej zhonu, nechuti a márnej práce, no viac voľného času, potešenia a zaručeného úspechu, menej temnôt, zmätkov a roztržiek, no viacej svetla, poriadku, mieru a pokoja“.

Ján Amos Komenský - Veľká Didaktika