Menu
ZŠ s MŠ Veľký Slavkov
ZŠ s MŠ Veľký Slavkov

Zápis do 1. ročníka ZŠ

Vážení rodičia!

Rozhodnutím  zriaďovateľa   našej   školy   Obce Veľký  Slavkov  sa  ZÁPIS  DETÍ  DO  1. ROČNÍKA  ZŠ  pre  školský  rok 2024/2025 bude  konať v  dňoch 4. apríla 2024 v čase od  13. 00 hod.  do 17.00  hod. a  5. apríla  2024  v  čase  od  13.00  hod.  do  16.00  hod. v budove školy. 

Podmienkou zápisu je vyplnená prihláška, ktorá je už zverejnená na našej stránke školy.

Pokiaľ  nemáte  internetpapierová  forma  prihlášky  bude  k dispozícii v ZŠ s MŠ. Tú si zoberte vypísať domov a vypísanú a podpísanú doneste s ostatnými dokladmi v čase zápisu.

Žiadame  rodičov, aby prihlášky vypisovali zodpovedne podľa rodného listu dieťaťa a trvalého bydliska, pretože pri zápise sa budú overovať doklady (občianske preukazy rodičov, rodný list dieťaťa a odovzdávate 20 € na pracovné zošity. Prosíme rodičov, aby nám nezatajovali informácie o zdravotnom a mentálnom stave dieťaťa (výsledky psychologického vyšetrenia, resp. výsledky odborných lekárov). Ďakujeme!

Pokračovanie   povinného   predprimárneho   vzdelávania  (  po  starom  odklad ) - zákonný  zástupca  môže  žiadosť  a  informovaný  súhlas  vytlačiť  z  našej  webovej stránky.  Ak  nemáte  doma  internet  a  tlačiareň,  žiadosť  a  informovaný  súhlas  si môžete v predstihu osobne vyzdvihnúť v škole. Zoberte  si  ich vypísať domov a spolu s  ostatnými  tlačivami   ich   doneste   na   zápis.   Ak   už  vlastníte   aj   vyjadrenie psychologickej poradne a detského lekára, prosíme ich doložiť.

Povolenie  vzdelávania  mimo  územia  SR  - zákonný  zástupca  vypíše   prihlášku a  do  poznámok  uvedie,  že  priloží  aj žiadosť  o  povolenie  vzdelávania  mimo územia SR, ktorú si môže vytlačiť z našej webovej stránky a doniesť vyplnenú na zápis.

Ak sa zápisu nezúčastní jeden z rodičov:

1. Pri zápise predkladáte Písomné vyhlásenie (viď. príloha č. 2) - je to v prípade, ak:

    - máte súdne rozhodnutie

    - lekárske potvrdenie o ťažkom zdravotnom dôvode 

    - zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou

2. Na  prihláške  postačuje  podpis  len  jedného  zákonného  zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie (viď. príloha č. 3)

  

V prípade otázok nás kontaktujte telefonicky: +421 948 588 592, +421 948 103 650

Ďakujeme!

Mgr. Daniela Straňáková

riaditeľka školy

 

Prílohy:

1. Prihláška na vzdelávanie v základnej škole 2024/2025

1_Prihláška_do_1._rocnika_2024-25 Veĺký Slavkov.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 100,51 kB

2. Písomné vyhlásenie v prípade prítomnosti len jedného rodiča na zápise:

2_Písomné vyhlásenie v prípade prítomnosti jedného rodiča na zápise.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 66,23 kB

3. Písomná dohoda rodičov o podpisovaní a preberaní rozhodnutia:

3_Písomná dohoda rodičov o podpisovaní a preberaní rozhodnutia.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 62,45 kB

4. Žiadosť o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávanie:

4_Žiadost_o_pokračovanie_povinneho_predprimarneho_vzdelavania.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 43,54 kB

5. Informovaný súhlas k pokračovaniu povinného predprimárneho vzdelávania:

5_IS_zákonneho_zástupcu_s_pokracovanim_PPV_2024_2025.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 50,74 kB

6. Žiadosť o povolenie vzdelávania mimo územia SR:

6_Žiadosť o povolenie vzdelávania mimo územia SR(1).pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 49,4 kB

7. Súhlas so spracovaním osobných údajov:

7_Súhlas so spracovaním osobných údajov – maloletí žiaci - opravené.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 253,96 kB

Zápis do 1. ročníka ZŠ

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Sviatok a výročie

Meniny má Rudolf, Ralf, Rolf, Rudolfa, Rudolfína

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ak je v apríli krásne, čiste, bude máj nepríjemný iste.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:5:40

Slnko zapadá:19:35

hore

„Začiatkom a koncom našej didaktiky nech je hľadať a nachádzať spôsob, podľa ktorého by učitelia menej učili, ale žiaci sa viac naučili, aby bolo v školách menej zhonu, nechuti a márnej práce, no viac voľného času, potešenia a zaručeného úspechu, menej temnôt, zmätkov a roztržiek, no viacej svetla, poriadku, mieru a pokoja“.

Ján Amos Komenský - Veľká Didaktika